Що Ісус говорив про целібат
Роздуми до Слова Божого нап’ятницю ХІХ звичайного тижня
Почувши від Ісуса, що чоловік і жінка, одружившись, мають все своє життя прожити лише одне з одним, учні, які напевно вже знали що таке подружнє життя, приходять до висновку: «Коли така справа чоловіка з жінкою, то ліпше не женитись» (Мт 19, 10). Ісус продовжує думку своїх учнів, розповідаючи про те, що, справді, є люди, які з різних причин не одружуються, та й не всі можуть зрозуміти цю життєву дорогу: «Не всі це слово розуміють, а ті лише, кому дано. Бувають бо скопці, що з матернього лона такими народились; бувають і скопці, що їх люди оскопили; бувають і скопці, що самі себе оскопили задля Небесного Царства. Хто може збагнути, нехай збагне» (Мт 19, 11-12). Ісус Христос також показує, що причини, через які деякі люди не одружуються, бувають різні: перші ті, що не здатні до подружжя внаслідок якихось фізичних чи психічних вад, які мають від народження, другі не можуть укласти подружжя внаслідок зовнішніх обставин, які обмежили їхню здатність до подружжя (тут причини можуть бути різноманітні, починаючи від скрутного матеріального становища і закінчуючи емоційними травмами, що психічно зробили людину нездатною до подружжя) і нарешті ті, які добровільно відмовляються від подружжя заради Царства Небесного.
Криза зрозуміння єдності родини і криза зрозуміння вартості целібату мають одне коріння в суспільстві: кризу вірності своєму життєвому вибору
Є, отже, два загальні стани: подружнє і самотнє життя. Як перший, так і другий є життєвими дорогами, що благословенні Богом, однак як і перший так і другий кожен має свої труднощі – обидва є хрестом, який треба терпеливо нести все життя.
Зараз дуже часто можна почути в ЗМІ різні розмови на тему зняття з римо-католицького духовенства обов’язку целібату. Частині бо суспільства здається, що целібат є недобрим для людини. Варто зауважити, що цю проблему почали піднімати в ЗМІ саме в той час, коли під час і після сексуальної революції 60-х років інститут родини переживав і надалі переживає велику кризу. Здається, що і криза зрозуміння єдності родини і криза зрозуміння вартості целібату мають одне коріння в суспільстві: кризу вірності своєму життєвому вибору…
ЕЛЕКТРОННІ АДРЕСИ ДЕЛЕГАТУРИ OSPPE НА УКРАЇНІ
ВідповістиВидалити1. laurentius333@gmail.com – o. Laurenty Jan Żezicki.
2. paulinimariupol@rambler.ru – Mariupol.
3. leonard27@rambler.ru – o. Leonard Aduszkiewicz.
4. alojzy.k.camenecium@gmail.com – o. Alojzy Kosobucki.
5. o.grzegorzciesielski@wp.pl – o. Grzegorz Ciesielski.
6. saniokosppe@gmail.com – o. Oleksandr Kuszlak.
7. mmykhaylo7@gmail.com – o. Justyn Miszczenko.
8. ars365@gmail.com - o. Arseniusz Jurak.
9. tomaszosppe@gmail.com – o. Paweł Tomaszewski.
10. f-m@tlen.pl – o. Franciszek Meus.
"і криза зрозуміння єдності родини і криза зрозуміння вартості целібату мають одне коріння в суспільстві: кризу вірності своєму життєвому вибору" - повністю погоджуюся
ВідповістиВидалити