28 вер. 2012 р.

Ченстоховська чудотворна ікона Божої Матері


Белзька (Ченстоховська) чудотворна ікона Божої Матері


Місто Белз (нині Сокальського району Львівської області) відоме з 1030 року. Під цією датою в «Літописі Руському» є запис: «Ярослав узяв місто Белз». Белзька, або Ченстоховська чудотворна ікона Божої Матері, за переказами, була намальована євангелистом Лукою в Єрусалимі в Сіонській горниці, де відбувалась Тайна Вечеря (пам’ять 18 жовтня).
У 66 — 67 роках, під час навали римських військ під керівництвом Веспасіана і Тита, християни втекли у містечко Пеллу. Разом з іншими святинями вони зберігали у печерах і образ Богоматері.
Цариця Олена, мати візантійського імператора Костянтина у 326 році, привезла цю ікону з Єрусалиму до Констан¬тинополя. Як потрапила святиня до Белзу — невідомо. За однією версією, її безпосередньо отримав із Константинополя князь Лев, згідно з іншою — вона спочатку була в Болгарії, Моравії та Чехії, а потім дісталась украї¬нському князю Леву. Він помістив чудотворну ікону в замкову церкву в Белзі. По захопленню Галицького князівства польським князем Владиславом Опольчиком на Белз напали татари і взяли місто в облогу. Князь Владислав Опольчик наказав винести ікону і поставити на фортечні мури. Татари, обстрілюючи замок, влучили в ікону. На військо бусурманів впав туман, це викликало великий переляк, і вони в паніці побігли від міста. Князь Владислав, залишаючи Галичину, не насмілився присвоїти чудотворний образ собі, а передав римо-католицькому ордену Паулінів і збудував для нього монастир на Ясній Горі біля Ченстохови.
1415 р. на Ченстохову напали гусити і сильно пограбували його, зробили спробу вивезти ікону Богоматері. Але коні не могли зрушити з місця воза, на якому знаходилася святиня. Один з гуситів викинув ікону на землю, інший вдарив по образу мечем. Перший відразу помер, у другого всохла рука. Так ікона залишилась в монастирі.



В 17 ст. шведи заволоділи майже всією Польщею. Незабаром їх загони з’явились і біля Ченстохови, взяли в облогу монастир на Ясній Горі. І знову ікона Богоматері врятувала монастир і всю Польщу. Король Ян Казимир проголосив святиню Королевою Корони Польської.
У 1813 році, коли російські війська увійшли у Ченстоховський замок, настоятель та братія Лаври подали генералу Сакену список з чудотворного образу. Згодом Чудотворна ікона була перевезена до Санкт-Петербургу у Казанський собор.
Коли Російські (Радянська Армія) була біля воріт Варшави в 1920 р., тисячі людей вирушило на паломництво з Варшави в Ченстохову, щоб просити Чорну Мадонну за допомогою. Поляки перемогли Російських під час Варшавської Битви. Сьогодні, кожна дитина в школі знає цю перемогу як «Чудо на Віслі».
Велика кількість чудес від Ченстоховського чудотворного образа було засвідчено в особливій книзі, яка зберігається у храмі Ченстоховського монастиря. З цієї ікони було зроблено багато списків як для католицьких, так і для православних храмів.
Чому Вона Чорна?
Ця картина відома як «Чорна Мадонна» тому що на ній накопичувалася сажа від свічок, що палили у приміщенні перед іконою.

Молитва
О, Маріє, наша, люба Ченстоховська Владичице, поглянь прихильно на Твої діти в цьому змученому і грішному світі. Обійми нас Своєю люблячою Материнської турботою. Захисти нашу молодь від безбожної путі; допоможи нашим дітям прожити многії літа, щоб вони приготувалися до Небесної Батьківщини; захисти беззахисних ненароджених дітей від убивання і будь нашою силою проти всіх гріхів. Збережи Своїх дітей від усякої ненависті, кривди та війни. Наповнюй наші серця, наші родини та наш світ миром і любов’ю Твого Сина, якого Ти обіймаєш так ніжно. О Царице і Мати, будь нашою Втіхою та Силою в ім’я Свого Божественного Сина. Амінь.

Немає коментарів:

Дописати коментар