Про Благодать Відпусту

Pro memoria в справі можливостей отримання відпустових благодатей, пов’язаних з таїнством Євхаристії

Римсько-католицька Церква в Україні переживає час підготовки до першого Всеукраїнського Євхаристійного Конгресу, котрий відбудеться на переломі травня – червня 2012 року. Очікуючи на це виняткове вшанування Євхаристійної Тайни, постійно усвідомлюємо, що вона є “джерелом і водночас вершиною всього християнського життя” (Lumen gentium, 11).

З огляду на цілковите та більш плідне використання Христового дару любові, в перспективі Євхаристійного Конгресу нагадуємо пастирям та вірним про можливість отримання відпустів (див. ККП, кан. 992-997), безпосередньо пов’язаних із таїнством Євхаристії.
Згідно з Enchiridion induligentiarum, (№ 7-8; 27), повний відпуст (котрий можна отримати тільки один раз впродовж дня) уділяється вірному:
–             якщо він навідує Пресвяті Дари та адорує їх хоча би півгодини;
–             якщо він у Великий Четвер під час процесії з Пресвятим Таїнством після Святої Меси Вечері Господньої побожно відчитає (відспіває) слова Пресвята Господня Тайно (Tantum ergo);
–             якщо він побожно візьме участь в урочистій євхаристійній процесії, особливо в урочистість Пресвятого Тіла і Крові Господньої;
–             за побожну участь в літургійному обряді закінчення євхаристійного конгресу;
–             якщо він приймає Перше Причастя або бере участь в такому святкуванні;
–             якщо він у будь-яку п’ятницю Великого Посту після прийняття Причастя помолиться перед розп’яттям молитвою Ось я, о добрий Ісусе;
–             за участь у приміційній Святій Месі або в Месі з нагоди річниці свячень пресвітерату чи консекрації єпископа.
Благодать часткового відпусту вірянин може отримати тоді, коли:
–             навідує Пресвяті Дари;
–             прославляє Господа Ісуса, присутнього в Пресвятих Дарах, словами молитви, затвердженої Церквою (напр. Adoro te devote);
–             духовно приймає Святе Причастя;
–             молиться словами вдячності після прийняття Причастя, відмовляючи відповідні молитви, напр. Душо Христова або Ось я, о добрий Ісусе.
Нагадуємо, що отримання повного відпусту можливе лише за виконання чотирьох обов’язкових умов:
1.                 сповідь (після однієї сповіді можна отримати більш ніж один відпуст);
2.                 євхаристійне Причастя (після одноразового його прийняття можна отримати лише один повний відпуст);
3.                 молитва в наміреннях Папи (одна молитва уможливлює лише один повний відпуст);
4.                 внутрішній намір повного розриву з гріхом, у тому числі з повсякденним.
Благодать відпусту дає вірному допомогу у відпокутуванні кар за гріхи та підтримує його на дорозі до спасіння. Отримання відпусту нехай  допоможе  плідно “відкрити головне значення Євхаристії в житті християнина” (Sacramentum Caritatis, 21). Очікуючи Конгресового святкування спасаючого Господа, нехай особисті зустрічі з євхаристійним Христом укріплюють серця вірних та додають  сил  у виконанні щоденних обов’язків.
Луцьк, 16 листопада 2011 р.

+ Маркіян Трофим’як
Голова Комітету
Першого Євхаристійного Конгресу
Римсько-Католицької Церкви в Україні

 

Немає коментарів:

Дописати коментар